Підбір по класу шин
Автомобільна шина є пружною гумово-тканинно-металевою оболонкою, що встановлюється на обід диска транспортного засобу. Основне завдання покришки – забезпечення міцного контакту із дорожнім полотном. Крім того, гума відповідає за гасіння невеликих коливань, курсову стійкість, маневреність та точність управління. Все це безпосередньо впливає на безпеку власника та його пасажирів.
Якість та точність підбору автошини має ключове значення для комфорту їзди. Покришка повинна відповідати конкретному автомобілю за розміром, сезоном, індексом швидкості та навантаженням. У випадку, якщо навіть один із параметрів не відповідає, водій не зможе впевнено почуватися на дорозі.
Як вибрати шини для свого автомобіля?
Незважаючи на великий асортимент пропозицій на ринку, купити автомобільні шини для конкретної марки досить складно. Навіть на стокові диски можна встановити гуму з різними характеристиками. Запорука успіху – індивідуальний підбір з урахуванням величезної кількості технічних та зовнішніх факторів:
- Розмір. Параметр стосується радіусу, ширини та висоти виробів. При некоректному підборі з'являється небезпека сповзання на поворотах або затирання конструктивних елементів кузова і підвіски. Також спідометр може показувати неправильні дані.
- Протектор. Важливо звернути увагу на глибину та ширину ламелей. Блоки відповідають за утримування авто, а канавки необхідні для відведення вологи від контактної плями.
- Сезонність. Купити покришки потрібно для літа та зими. Вироби контрастно відрізняються за технічними характеристиками, що забезпечує максимальну безпеку будь-якої пори року. Є універсальні моделі для регіонів із м'яким кліматом.
- Індекс швидкості та допустимі навантаження. Підбір здійснюється відповідно до маси транспортного засобу та середньої швидкості руху. Якщо не врахувати цей фактор, протектор швидко зноситься.
- Жорсткість. Показник вказує на властивість гумової суміші та швидкість зносу. Для швидкісної та агресивної їзди краще купити автогуму з підвищеною жорсткістю.
- Тип покриття. Є моделі для шосе, класичних асфальтованих доріг, ґрунтовки та бездоріжжя. Відповідно, підбір повинен спиратися на переважний тип покриття під час поїздок.
- Вартість. Власник повинен чітко розуміти, що якісна автогума не може бути дешевою. В основному середній ціновий діапазон є ідеальним за співвідношенням ціна/якість.
- Бренд. Звичайно ж, краще віддавати перевагу відомим виробникам, які добре зарекомендували себе на ринку. При цьому на ринку є й молоді компанії, які пропонують гідну продукцію.
Крім основних параметрів, потрібно враховувати стиль водіння самого власника. При агресивній їзді з різким стартом та зупинкою потрібні автомобільні покришки підвищеної міцності. Важливо пам'ятати, що перший та головний критерій – це типорозмір, який має відповідати рекомендаціям виробника вашого автомобіля.
Які є сезонні особливості гуми
Купити гуму на авто можна у трьох варіаціях залежно від сезону: літо, зима та всесезонні. Вироби кожної категорії відрізняються технічними характеристиками, складом та можливостями. Для правильного вибору автогуми, необхідно детально вивчити особливості кожного типу.
Літні
Покришки рекомендовано експлуатувати за температури вище +5°C. Такі вироби відрізняються підвищеною жорсткістю і зберігають стабільність навіть у літню спеку. Через ці якості їх заборонено використовувати взимку, оскільки за низьких температур вони стають ще твердішими і втрачають міцний контакт із дорожнім полотном.
Літня гума на машину виготовляється зі зносостійкої гумової суміші, яка стійка до стирання контакту з гарячою поверхнею асфальту. Перш ніж купити шини, потрібно звернути увагу на протектор, оскільки його будова відповідає за безпеку та керованість:
- Ассиметричні. Профіль ділиться навпіл, де внутрішня частина малюнка відповідає за їзду сухою дорогою, а зовнішня для мокрого асфальту. Це оптимальний варіант для помірного клімату.
- Спрямовані. Ефективно відводять воду від плями контакту з дорогою, що запобігає акваплануванню та підвищує безпеку.
- Ненаправлені. Найбільш прості та доступні моделі з гарною стійкістю на сухому покритті.
При установці завжди слід звертати увагу на спрямованість обертання, за яку відповідає напис ROTATION та стрілка.
Зимові
Для холодного періоду року потрібно купити гуму, яка працює за температури нижче +5°C. Такі моделі виконані зі спеціальної суміші, що дозволяє залишатися еластичним навіть у мороз. Це забезпечує гарне зчеплення та керованість. Для зими виділяють дві моделі:
- Липучка. Відмінною рисою зимових покришок є нарізані ламелі у формі зигзагу, що дозволяє утримувати авто на льоду та снігу. Такі моделі добре показують себе на мокрому покритті. Найкращий варіант для зими з частими відлигами.
- Шипівка. Покриті пластиковими або металевими шипами, які підвищують ефективність керування та гальмування. Залежно від моделі на одній шині може бути 80-200 шпильок.
Важливо! Шиповані покришки вимагають обкатки в 500 км зі швидкістю не вище 60 км/год, без різких стартів та гальмування. Це дозволяє уникнути пошкоджень.
Всесезонні
Можна експлуатувати цілий рік. За рівнем жорсткості вони між зимовими та літніми, за рахунок чого мають універсальний температурний діапазон застосування. Оснащені невеликими ламелями та стійкі до стирання. Це оптимальний варіант для регіонів із м'якою зимою. За характеристиками не поступається спеціалізованим сезонним моделям.
Правильний підбір автошин для різних видів транспорту
Продаж гуми здійснюється відповідно до типу транспортного засобу, на який вона буде встановлена. Досвідчені консультанти магазинів завжди цікавляться, для якої техніки потрібні покришки, що суттєво звужує коло пошуку. Шини виготовляють для таких транспортних засобів:
- позашляховики;
- легкові автомобілі;
- вантажівки;
- комерційний транспорт;
- спецтехніка;
- мотоцикли та їх похідні.
Для кожної категорії створені спеціальні покришки, які відрізняються швидкісним індексом, рівнем навантаження, що витримується, і ступенем стирання. При цьому одним із ключових факторів підбору є типорозмір: ширина, висота та радіус. Ці параметри чітко вказують на сумісність шини з конкретним транспортним засобом.
Які бувають типи протектора автогуми
Представлені на ринку шини поділяють на чотири основні категорії за спрямованістю протектора. Від вибору залежить якість керування, комфорт їзди, шумність, точність та безпека водіння. Зараз можна купити шини таких типів:
- Симетричні (ненаправлені). Класичний варіант, що підходить для різних умов. Мають оптимальне співвідношення технічних якостей, що забезпечують хороші характеристики.
- Симетричні (спрямовані). Відмінно підходять для мокрої траси та дощу. Ефективне водовідведення забезпечує глибокі канавки на поверхні. За рахунок цього підвищується жорсткість, що може спричинити підвищену шумність, особливо якщо протектор має малюнок ялинки.
- Асиметричні (спрямовані). Протектор ділиться на зовнішню та внутрішню частини, які відрізняються малюнком та відповідають за утримання на сухому та мокрому асфальті.
- Асиметричні (ненаправлені). Такі моделі не мають чіткого спрямування ламелів. Відмінною особливістю є виражені борти по краях, що суттєво підвищує точність керування автомобілем.
Наявність таких різновидів дозволяє підібрати найкращий варіант для конкретної кліматичної зони, типу покриття та способу водіння.
Маркування шин: як розшифрувати
Найпростіше купити гуму для конкретного автомобіля з маркування, яка вказана на старій шині або в рекомендаціях від виробника. Інформацію можна знайти на боковині шини. Незалежно від країни чи бренду виробництва, маркування є світовим стандартом. Для наочності необхідно розібрати конкретний приклад – LT 200/60R15 91К:
- LT - позначення зустрічається не на всіх покришка, вказує на тип авто (в даному випадку це легка вантажівка), є позначки P, T і ST;
- 200 – це обов'язковий показник, що вказує на ширину профілю покришки у міліметрах.
- 60 – демонструє співвідношення ширини та висоти, у цьому варіанті каже, що висота профілю дорівнює 60% його ширини;
- R – вказує на радіальне розташування корда у цій моделі;
- 15 – це розмір внутрішнього діаметра виробу в дюймах, параметр повинен відповідати розміру диска, що використовується;
- 91 – цифра вказує на індекс максимального навантаження одне колесо;
- К – індекс швидкісного режиму у разі 110 км/год.
Це базові параметри, які надають повну інформацію про конкретну шину. Маючи такі значення підбір шин не складе труднощів.
Популярні виробники гуми
Вибір виробника шин має важливе значення, оскільки безпосередньо впливає якість виробів. На ринку України представлено гуму вітчизняного, азіатського, європейського та американського виготовлення. Серед величезної кількості брендів варто звернути увагу на продукцію перевірених компаній, продукція яких добре зарекомендувала себе на практиці:
- Sava. Словенський бренд пропонує широкий вибір типорозмірів для всіх сезонів. Відмінною особливістю є посилений каркас та боковини. Протектор має ефективну систему дренажу та самоочищення.
- Nokian. Великої популярності користується зимова гума фінського виробника. Відмінно тримають дорогу при температурі до -30 ° С і забезпечують хороше зчеплення на льоду та снігу.
- Bridgestone. Японський виробник постачає шини з високим індексом швидкості для спортивних автомобілів. Продукція має високу жорсткість та стійкість до стирання.
- Goodyear. Американська компанія пропонує колосальну кількість моделей покришок для всіх типів авто та всіх сезонів. Шини відрізняються високою якістю та впровадженням інноваційних технологій.
- Michelin. Один із світових лідерів родом із Франції. Продукція націлена на легковий та комерційний автотранспорт.
- Continental. Німецький бренд давно довів незмінну якість, за рахунок чого має підвищений попит у всьому світі. Каталог містить моделі для всіх кліматичних умов та типорозмірів.
- Hankook. Продукцію південнокорейського бренду активно купують у нашій країні, оскільки вона відрізняється високою якістю та доступною ціною.
До цього списку можна додати Dunlop, Pirelli та багато інших виробників із дійсно якісною продукцією. При цьому потрібно розуміти, що якісні покришки не можуть бути надто дешевими, оскільки за низькою ціною ховається така ж надійність.
Купити шини в інтернет магазині Autorezina
Щоб зручно та швидко купити покришки для автомобіля, достатньо завітати до каталогу інтернет-магазину Autorezina. Ми пропонуємо широкий асортимент якісної гуми у різних типорозмірах для всіх сезонів. Прямі поставки від постачальників та відсутність посередників дозволяє вести продаж шин за вигідними цінами.
Для швидкого вибору на сайті представлений зручний набір фільтрів, який зможе звузити коло пошуку до відповідних типорозмірів моделей. За потреби представники магазину готові надати професійну допомогу у підборі шин. Для максимальної зручності працює послуга доставки по всій території України.