Підбір по класу шин
Найбільш поширеним видом комерційного транспорту в Україні є мікроавтобуси. Вони активно використовуються у вантажопасажирських перевезеннях на коротких та довгих маршрутах. Окрім систематичного техобслуговування, власник повинен контролювати легковантажні шини, встановлені на намиста. Це важливий показник, оскільки від цього залежить точність керування, безпека, допустимі навантаження, витрати пального тощо.
Легковантажна гума: особливості
Легковантажна гума – особлива категорія виробів, створена спеціально для комерційного транспорту. Як вихідний матеріал використовується основа підвищеної міцності та високоякісний гумовий склад з оптимальним співвідношенням сажі та діоксиду кремнію. Це дозволило досягти високих експлуатаційних характеристик, які виступають як особливості шини для мікроавтобуса:
- показник вантажопідйомності досягає 1,5 тонни на колесо;
- відмінне зчеплення з поверхнею та мінімальний опір коченню;
- продумана конструкція дозволяє оптимізувати витрати пального;
- хороша стійкість до високої швидкості;
- покришки витримують навантаження при маневрах, прискорення та гальмування;
- високі показники керованості у місті та за його межами.
Це основні характеристики, яким повинні відповідати якісні легковантажні шини. Дана категорія покришок відрізняється підвищеною міцністю відповідно до навантаження. Від якості та правильного вибору гуми залежить стійкість, зчіпка з асфальтом, комфорт та безпека пасажирів. Також слід зазначити, що покришки для намиста мають особливий малюнок протектора заввишки 1,6 мм. При цьому розташування ламелів може бути спрямованим чи ненаправленим, симетричним чи асиметричним.
Основні типи легковантажних шин
Перед тим, як купити легковантажні шини, потрібно трохи розібратися в їх класифікаційних особливостях. Представлені на ринку моделі поділяються на такі категорії:
- Кермові (F). Ця категорія включає покришки, призначені для встановлення на передню вісь, яка може бути приводною або просто керованою. Продумана конструкція протектора та посилені боковини забезпечують хорошу стійкість при гальмуванні чи маневруванні. Підвищують точність відгуку поворот рульового колеса.
- Ведучі (D). Легковантажна шина цієї групи має підвищену стійкість до зносу, відмінне зчеплення з поверхнею і хороші показники при гальмуванні. Покришки спеціально створені для провідної осі, що забезпечує великий ресурс.
- Причіпні (Т). Ключова особливість – це продумана конструкція протектора, яка сприяє мінімальному опору при коченні. Має підвищену стійкість до стирання.
- Універсальний (U). Відповідно до назви такі покришки можуть встановлюватись на будь-яку вісь мікроавтобуса. Це зручний та економічно вигідний варіант, але за технічними параметрами вони поступаються спеціалізованим виробам.
Крім того, є підрозділ покришок у сфері застосування: міські, шосейні, заміські, для ґрунтового покриття тощо.
Як правильно вибрати легковантажну гуму
Вибираючи гуму на намиста, в першу чергу потрібно орієнтуватися на надійність та безпеку, оскільки від цього залежить цілісність вантажу та безпека пасажирів. Більше того, своєчасна заміна гуми дозволяє уникнути форс-мажорних ситуацій, поломок та простою, що веде до втрати грошей. Щоб купити легковантажні шини високої якості, потрібно орієнтуватися на такі критерії:
- Матеріал. Покришки для мікроавтобусів мають бути виготовлені з високоякісної гуми та міцного корду. Таке об'єднання забезпечує зносостійкість, довгий термін служби та відмінну керованість.
- Геометрія. Важливо, щоб покришка підходила під посадковий діаметр диска R14, R15 і R16. Крім цього потрібно звернути увагу на ширину та висоту шини, які повинні відповідати технічним вимогам, прописаним компанією-виробником.
- Індекс навантаження. Основний показник для комерційного транспорту, який відображає максимально допустиму вагу на одне колесо. Існують різні моделі до 1,5 тонни.
- Сезонність. Як і для легкових авто, шини в мікроавтобуси поділяються на літні, зимові та всесезонні. Остання категорія не вселяє особливої довіри, оскільки такі вироби не можуть повноцінно забезпечити хороше зчеплення в мороз та літню спеку.
- Індекс швидкості. Маркування знаходиться на бічній частині колеса і більшою мірою є актуальним для пасажирських мікроавтобусів на регіональних маршрутах. Показник свідчить про максимально допустиму швидкість пересування.
- Протектор. У більшості випадків малюнок залежить від сезонності виробу, але є комбіновані моделі, де зовнішній та внутрішні блоки виконують різні дії.
Це основний перелік факторів, на які потрібно звернути увагу перед тим, як купити шини на мікроавтобус.
Купити легковантажні шини в інтернет магазині Autorezina
Широкий асортимент якісних шин до комерційного транспорту представлений в каталозі інтернет-магазину Autorezina. Ми пропонуємо лише сертифіковану продукцію від сучасних виробників за доступною ціною. Адекватна вартість гуми обумовлена прямими поставками із заводів без великої кількості посередників та націнок. Для максимальної зручності наших клієнтів працює оперативна доставка замовлень по всій території України.
У даній категорії немає товарів.