Підбір по класу шин
У процесі експлуатації транспортного засобу кожен автовласник рано чи пізно стикається із необхідністю купити гуму на легковий автомобіль. Це обумовлено двома основними причинами: пошкодження або природне зношування. У будь-якому з варіантів потрібно виконати правильний підбір покришок відповідно до технічних особливостей ТЗ, сфери експлуатації та сезону. За останнім критерієм виділяють літні та зимові моделі, які контрастно відрізняються між собою.
Легкові шини: особливості вибору
Літні легкові шини виробляються зі спеціального складу гуми, що забезпечує відмінну стійкість, маневреність та стабільність авто у будь-яких кліматичних умовах. Крім того, вироби мають особливу конструкцію протектора, що забезпечує гарне кочення, зниження шуму та запобігає акваплануванню. При цьому вони мають досить широку різноманітність, що ускладнює процес вибору.
Перш ніж купити шини для легкових автомобілів, слід звернути увагу на такі фактори:
- сезонність – літо чи зима;
- маркування – має відповідати розміру дисків: висота профілю, ширина шини, посадковий діаметр;
- рисунок протектора – підбирається з урахуванням типу переважаючого покриття: асфальт, гравій, пісок;
- манера їзди – стиль водіння багато в чому залежить від власника та безпосередньо впливає на стійкість та термін експлуатації.
Це базові критерії, що допоможуть купити шини на легкову машину.
Покришки для літнього сезону вирізняються відмінною адгезією як на гарячому асфальті, так і на мокрому покритті, забезпечуючи високий рівень безпеки. Це обумовлено грамотним розташуванням функціональних блоків та глибоких канавок.
Що стосується моделей для зими, то вони можуть додатково оснащуватися шипами, що підвищує ходові якості на льоду та снігу. Шини на легкові автомобілі з даної категорії відрізняються м'якістю, що забезпечує відмінне зчеплення з поверхнею при низьких температурах.
Тип конструкції та протекторний малюнок легкових шин
Практично вся сучасна гума на легковий автомобіль має радіальну будову, оскільки в технічному плані вона переважає діагональні моделі. Відповідно, виробники наголошують на такий тип конструкції. При цьому протектори можуть мати таку будову:
- спрямовані - добре відводять надмірну вологу від точки контакту з дорогою;
- ненаправлені – доступніші, відрізняються підвищеною прохідністю;
- симетричні – поверхня проектора ідентичний рисунок;
- асиметричні - внутрішній і зовнішній блок відрізняються, що дозволяє досягти певних технічних якостей.
Для охоплення великої аудиторії споживачів виробники пропонують купити легкову гуму з ідентичними параметрами, але у різних розмірах.
За конструктивними особливостями покришки поділяються на три основні види залежно від типу їзди користувача:
- Шосейні. Відмінно показують себе на сухому та мокрому твердому покритті, зберігаючи високі їздові якості. При цьому практично безсилі на засніжених та обмерзлих покриттях.
- Спортивні. Застосовуються на преміальних авто з потужними ДВС, що дозволяє чудово утримувати авто навіть на високих швидкостях. Така легкова гума швидко зношується.
- Універсальні. Виступають як проміжний варіант забезпечуючи хороші технічні показники в експлуатації.
Всі ці різновиди шин для легкового автомобіля дозволяє кожному підібрати найкращий комплект відповідно до особистих потреб.
Як визначити якість шин на легкову машину
Через величезну кількість виробників та моделей на ринку, купити легкові шини досить проблематично. Для оцінки якості варто скористатися американською класифікацією, яка бере до уваги такі показники:
- швидкість стирання протектора;
- оптимальний температурний режим та схильність до перегріву;
- показники зчеплення виробу із поверхнею мокрого асфальту.
Крім цього є європейська схема для оцінки легкових автомобільних шин, яка заснована на таких умовах:
- показники шумності під час їзди;
- якість зчеплення з сухою та мокрою дорогою;
- паливна ефективність експлуатації.
У процесі добору також слід враховувати рекомендації виробника до конкретної моделі автомобіля: навантаження, індекс швидкості, геометричні параметри. Щоб не припуститися помилок у процесі підбору, варто звернутися за допомогою до фахівців Autorezina.
Скільки служать шини для легкового автомобіля
Експлуатаційний ресурс зимової гуми становить 5-7 років, а до 10 років. Ці показники стосуються виробів середнього цінового спектра. Відповідно преміальні покришки можуть служити на 2-3 роки довше. Термін служби знижують такі фактори:
- неправильне зберігання та нестача догляду.
- неправильно встановлений тиск у шинах;
- порушення розвал-сходження;
- незадовільна якість дорожнього покриття.
- агресивний стиль водіння.
Через це власник повинен періодично перевіряти та контролювати стан гуми, оскільки від цього залежить безпека водіння.
Купити гуму на легковий автомобіль в інтернет магазині Autorezina
Компанія Autorezina пропонує своїм клієнтам великий асортимент якісних покришок до сучасних авто. За рахунок прямих постачання від виробників ціна легкових шин приємно порадує кожного клієнта. Для максимальної зручності ми пропонуємо оперативну доставку замовлень по всій території України.
У даній категорії немає товарів.