Меню
Пн-СБ: 08:30-18:00 Нд: Не працюемо

Вантажні шини

Підбір по класу шин

 • Економ клас
 • Економ +
 • Середній економ
 • Середній клас
 • Преміум клас

Ефективна експлуатація комерційного автотранспорту потребує ретельної уваги до його технічного обслуговування та догляду. Особливо важливим аспектом є стан вантажних шин, що зазнають значних навантажень через вагу самого транспортного засобу, маси вантажу, що перевозиться, і ударних впливів при подоланні нерівностей дороги. Від точного підбору покришок залежить стійкість, економія ПММ, довговічність підвіски та безпека перевезення товарів.

Перш ніж купити гуму на вантажівку, потрібно детально розібратися в асортименті, типорозмірі, призначенні та інших технічних матеріалах. Все це безпосередньо впливає на експлуатаційні характеристики та термін служби гуми.

Вантажна гума: види та типи

Шини на вантажні автомобілі виробляються за особливими технологіями, які дозволяють досягти високих технічних характеристик. При цьому якісні вироби мають забезпечувати такі показники:

 1. Несучі властивості. Шина повинна витримувати вагу автомобіля та масу вантажу, при цьому бути стійкою до динамічних навантажень, які з'являються при маневруванні, різкому старті та гальмуванні.
 2. Гарне зчеплення з дорогою. У разі збільшення жорсткості виробу знижується пляма контакту гуми з поверхнею. Через це вантажна гума має забезпечувати ефективне зчеплення незалежно від погоди та навантаження.
 3. Комфорт. Вихідний матеріал гуми повинен мати хорошу еластичність та забезпечувати амортизацію при форсуванні нерівностей, що забезпечує збереження товару.
 4. Керованість. Важливо, щоб вантажні колеса чітко відгукувалися на поворот рульового колеса, оскільки залежить від безпеки пересування.
 5. Тертя. Важливо, щоб шина мала мінімальний опір до кочення, оскільки від цього залежить витрата пального.
 6. Довговічність. Кожен бажає купити вантажну гуму, яка прослужить не один сезон. Через це виріб повинен відповідати високим стандартам якості.

Важливо, щоб гума для вантажних автомобілів відповідала вищеописаним якостям, оскільки це є ключовими вимогами до виробів. Розібравшись з базою, можна переходити до аналізу основних типів і видів покришок.

Класифікація вантажних коліс

Однією з ключових класифікаційних ознак шини на вантажні машини є рисунок протектора. Саме особливості візерунка, розташування блоків та канавок визначають призначення та характеристики виробів. Виділяють п'ять основних типів покришок.

Дорожні

Відмінною особливістю є неглибокі візерунки, що розсічені вузькими та довгими борозенками. Це чудовий варіант шини на фуру для далеких поїздок під високим навантаженням. Вони призначені для експлуатації на бетонному або асфальтованому покритті. У процесі експлуатації не перешкоджають розгону і забезпечують хорошу гальмівну колію, при цьому видають мінімальний шум навіть на високій швидкості.

Такі колеса на фуру точно не підходять для ґрунтовки, оскільки висока еластичність гуми та податливість до поверхні стимулюють швидке зношування. При цьому суттєво знижується ефективність таких шин на пересіченій місцевості, якщо вони встановлені на провідних колесах.

Магістральні

Протектор має характерний поперечний малюнок із неглибокими канавками. По центру йдуть 3-4 поздовжні смуги, які відповідають на курсову стійкість та слухняність транспортного засобу у русі. Купити вантажні шини даного типу можна для самоскидів та фур, які використовуються для виконання дальніх рейсів із твердого покриття. Покришки мають багатошарову структуру, що дозволяє витримувати високі навантаження.

Позашляхові

На відміну від попередніх варіантів, такі шини для вантажних авто мають яскраво виражені грунтові зачепи, які мають периферичні пропорційні канавки. Така конструкція забезпечує ефективне відведення бруду від плями контакту та гарантує відмінну зчіпку. Відмінний варіант для пересування сипким піском або глибоким снігом. При цьому на асфальті тверда поверхня шини не забезпечує високої ефективності. Рекомендований швидкісний режим до 70 км/год, перевищення призводить до втрати контролю. Найчастіше вантажні автошини цієї категорії встановлюють на спецтехніку чи військовий транспорт.

Універсальні

Затребуваний варіант, оскільки покришки використовують для траси та твердих ґрунтових покриттів. Відмінний варіант для путівців автобусів і будівельної техніки. Також можна купити гуму на фуру, якщо більшу частину шляху вона пересувається поза магістралями.

Кар'єрні

Покришки з найбільшими шипами, які мають візерунок у вигляді ялинки. Продумана конструкція гарантує високу прохідність порожнього та навантаженого транспорту у важких умовах. Вироби мають підвищену міцність боковин, що забезпечує високий захист від проколу та розриву.

Осьова приналежність

Класифікаційною особливістю є належність вантажних покришок до певної осі транспортного засобу. Виділяють такі типи за призначенням:

 • Передня вісь. Вироби відрізняються підвищеною стійкістю до зносу та відмінною міцністю, яка дозволяє витримувати високе навантаження при повороті, прискоренні та гальмуванні. Протектор має багато поздовжніх прорізів, які виконують відведення води від контактної плями. Літні моделі майже позбавлені поперечних канавок.
 • Причеп. Майже будь-яка гума на фуру з мінімальним опором до кочення.
 • Задня вісь. Має виражений поперечний протектор, який забезпечує баланс розподілу навантажень. Гарантує гарне зчеплення із покриттям.
 • Універсальні. Найбільш доступна покришка на фуру, ціна якої нижче за аналоги. Найчастіше використовують на тягачах та причепах.

Такий розподіл можна досягти максимальної ефективності експлуатації, тим самим продовживши термін служби.

Як вибрати шини на вантажні автомобілі

У процесі вибору потрібно відвідати онлайн каталог вантажних шин компанії Autorezina, де представлений широкий асортимент позицій. Ми пропонуємо своїм клієнтам купити колеса на фуру, ціна яких буде доступнішою за ринкову, за рахунок прямих поставок від виробників. У процесі добору важливо орієнтуватися на такі ключові параметри:

 • геометрія: висота профілю та посадковий діаметр;
 • вантажопідйомність та швидкісні режими;
 • сфера використання: траса або ґрунтовка;
 • сезонність: літо та зима.

Це ключові параметри, що дозволяють підібрати ідеальні шини для конкретного транспортного засобу відповідно до умов експлуатації.

Шини для різних осей вантажівки

Розібравшись в осьовому приладді, також слід відзначити маркування шин, яке прямо вказує на застосування:

 • D – наявність даної літери на корді шини для вантажівки свідчить про те, що покришка призначена лише провідної осі;
 • F – шини на передню вісь із кермовими колесами;
 • T – покришки із вільним коченням для причепів;
 • Z - можуть бути встановлені на будь-якій осі.

Знання цієї маркування значно полегшує процес підбору і підвищує ефективність застосування шин на конкретній осі.

Купити вантажні шини в інтернет магазині Autorezina

Інтернет магазин вантажних шин Autorezina пропонує своїм відвідувачам широкий вибір гуми для вантажного транспорту. У нашому каталозі представлений широкий асортимент покришок від найкращих виробників, які відрізняються технічними параметрами. Для зручності наших клієнтів працює оперативна доставка замовлень на всій території України.

У даній категорії немає товарів.