Меню
Пн-СБ: 08:30-18:00 Нд: Не працюемо

Позашляхові шини

Підбір по класу шин

 • Економ клас
 • Економ +
 • Середній економ
 • Середній клас
 • Преміум клас

Величезна кількість українців вибирають автомобіль у колісній формулі 4х4, що забезпечує підвищену прохідність комфорт та безпеку на всіх типах доріг. Щоб повністю розкрити можливості транспортного засобу необхідно купити позашляхову гуму. Ці шини помітно відрізняються від традиційних моделей, призначених для легкових автомобілів.

Як підібрати гуму для позашляховика

Шини для позашляховиків представлені у широкому асортименті, оскільки відрізняються призначенням, конструкцією та іншими технічними характеристиками. При цьому вони повинні забезпечувати підвищену прохідність на піску, снігу, бруді. Паралельно з цим такий вид транспорту часто зустрічається на вулицях міст, через що позашляхові покришки мають бути пристосовані до експлуатації на асфальтованих покриттях.

Процес вибору переважно залежить від умов експлуатації. Відповідно, перед тим як купити гуму на позашляховик, потрібно врахувати такі рекомендації:

 1. Для паркетника або кросовера, який активно використовується у місті та на трасах потрібні шосейні моделі покришок. Вони гарантують високі показники, стабільність та стійкість на асфальті навіть на високих швидкостях.
 2. У випадку, якщо більшу частину часу авто знаходиться на сільських дорогах і бездоріжжі, варто вибрати посилені моделі з великими шипами і складним малюнком протектора. Позашляхові шини даного типу відмінно підходять для піску, снігу та бруду.
 3. Є універсальні моделі, які мають хороші показники стійкості на ґрунтовці та трасі. Все ж таки для міських умов такі вироби не найкращий варіант, оскільки мають підвищену шумність і трохи збільшують витрату пального.

Маючи ці особливості, купити позашляхові колеса зможе кожна людина залежно від своїх потреб.

Типи та види позашляхових покришок

В даний час бренди розробляють унікальну продукцію, яка відрізняється конструктивними та технічними характеристиками. При цьому виробники пропонують автошини для позашляховиків трьох основних видів.

All terrain

Це відмінний варіант для мешканців міста, які люблять виїжджати на пікніки та рибалку. Оптимальне співвідношення: асфальт – 80% та бездоріжжя – 20%. За рахунок цього вони забезпечують хорошу прохідність та комфорт на трасі. Відмінні риси:

 • висока стійкість до стирання, що дозволяє використовувати шини кілька сезонів;
 • протектор видає помірну шумність та добре тримає дорогу.

Це літній варіант, оскільки при опусканні температури нижче за нуль, позашляхова гума втрачає показники еластичності.

Mud terrain

Це найкращий варіант для подорожей дорогами з поганим покриттям або відвідування важкодоступних місць. особливості:

 • глибокий поділ ламелей забезпечує відмінний зачіп з поверхнею;
 • відносно високе зношування протектора при використанні на асфальті;
 • при розгоні більше 80 км/год шини дуже шумлять.

За рахунок цього купити позашляхові шини цього типу потрібно фермерам, мисливцям, рибалкам і людям, які частіше пересуваються дорогами з низькою якістю покриття.

Off-Road

Найбільш міцний варіант, створений спеціально для екстремальних умов, що дозволяє форсувати піски, заболочену місцевість та брати участь у трофі-рейдах. При цьому покришки витримують удари, поштовхи та інші дії. Така гума для позашляховика має певні недоліки:

 • під час експлуатації на асфальті протектор зітреться за 15 тис. км;
 • низька керованість на трасі;
 • не тримають автомобіль на льоду та снігу.

Це спеціалізований тип для участі у змаганнях та підкорення бездоріжжя.

Кожен із варіантів має свої особливості, переваги та недоліки, які потрібно враховувати перед покупкою. Щоб не помилитися з вибором, не зайвою буде професійна консультація відповідно до технічних вимог авто та кращої сфери експлуатації.

Специфіка конструкції та протекторного малюнка позашляхової гуми

На відміну від класичних шин на легкові автомобілі, шини для позашляховиків створені на більш міцній основі. Міцний каркас та боковини оснащені великою кількістю армованих волокон, що дозволяє витримувати підвищені механічні дії. Що стосується малюнка протектора, то він може контрастно відрізнятися в залежності від типу виробів і позначається таким маркуванням:

 • HP – міські шини. Відмінний варіант для кросоверів та преміальних позашляховиків, які переміщуються на твердих покриттях. Найчастіше мають асиметричний малюнок з обмеженням за швидкістю до 210 км/год.
 • HT – моделі для шосе. Міцні вироби для важких автомобілів, які переважно пересуваються асфальтом і грунтовкою. Класичний малюнок забезпечує хорошу стійкість та розгін до 180 км/год.
 • AT – для міста та легкого бездоріжжя. Відмінною особливістю є груба нарізка протектора, що має широкі канавки між ламелями. Не призначена для швидкісної їзди.
 • MT – шини із підвищеною прохідністю. Стихія таких покришок – гірські дороги, піщані та глинисті траси. Мають підвищений бічний захист від порізів та проколів.

Це маркування дозволяє звузити коло пошуку для певного класу виробів. Крім того, не варто забувати про технічні вимоги самого автомобіля, прописані виробником.

Купити гуму для позашляховика в інтернет магазині Autorezina

Кожен відвідувач каталогу інтернет-магазину Autorezina має можливість купити позашляхову гуму високої якості за доступною ціною. Прямі поставки від виробників надають можливість ставити адекватну вартість ліцензованої продукції, яка здатна витримувати складні умови експлуатації. Широкий вибір за розміром, протектором та іншими характеристиками дозволяє задовольнити побажання кожного клієнта. Для максимально зручної співпраці працює доставка шин для позашляховиків на всій території України.

У даній категорії немає товарів.